Güvenlik Filmleri

Bu ürün genel olarak ısı ve dışarıdan gelebilecek cisimlere (Örneğin, taş, yanıcı, patlayıcı maddeler) karşı koruma amaçlı olarak üretilen bir üründür.

Güvenlik cam filmleri, fırtınalarda depremlerde kurşunlu saldırılarda ve hırsızlık durumlarında camın kırılma direncini arttırıp dağılmasın engeller. Kırılan camların oluşturacağı riskleri azaltır. Güvenlik cam filmleri aslen terörist bombalama ve saldırılara karşı dizayn edilmiştir. Bu güvenlik filmleri patlama anında oluşan basıncın etkisiyle camların dağılmasını engelleyerek mal ve can güvenliğinize zarar gelmesini engeller. Film camın güvenlik seviyesini arttırarak taşlı sopalı saldırılar anında camın kırılmasını engellemez ancak dağılmasını engeller, film camı birarada tutar.

Hırsızlık riskine karşı da ciddi güvenlik sağlar. Film kullanılmayan camları kırıp içeri girmek kolaydır. Fakat güvenlik filmi varsa bu durum hırsıza bir engel teşkil eder.

Sağlık Bakanlığı’nın şartnamesinde gıda üretimi ve satış yapan firmalar ve sağlık sektöründeki kuruluşların bu filmi uygulama zorunluluğu getirilmiştir.